Filtruj według

Cena

Cena

  • 157,00 zł - 406,00 zł

Trend sublimacji

Drukarki termosublimacyjne drukują grafiki przy użyciu cyfrowego atramentu sublimacyjnego. Grafiki są początkowo drukowane na powlekanym, odpornym na ciepło papierze transferowym jako odbicie lustrzane ostatecznego projektu, który jest następnie przenoszony na tkaninę poliestrową w prasie termicznej pracującej w temperaturze zwykle między 150-200°C

Do termosublimacji można zastosować dowolną drukarkę atramentową, o ile model ten od początku używa atramentów sublimacyjnych.

Atramenty sublimacyjne zapewniają doskonały kolor i dobrą odporność na światło, gdy są nakładane na materiały powlekane poliestrem. Podgrzanie wydruku za pomocą prasy zatrzymuje atramenty w tkaninie poliestrowej, co sprawia, że materiał można prać.

Wkłady z atramentem termosublimacyjnym mają od czterech do ośmiu kolorów (zazwyczaj CMYK i niektóre „jasne” wersje tych kolorów). Dodatkowe kolory dostępne do sublimacji barwnikowej pozwalają na dokładniejsze dopasowanie kolorów, które naśladują barwy na obrazie cyfrowym - na przykład odcienie skóry na zdjęciach. Z tego powodu sublimacja jest bardzo popularna w przypadku reprodukcji fotograficznych.

Atramenty sublimacyjne są również doskonałym rozwiązaniem do przenoszenia obrazów na wstępnie powlekaną ceramikę, metale i tworzywa sztuczne. Ze względu na szeroką gamę dostępnych podłoży, praca z tymi atramentami otwiera drzwi do produkcji krótkich lub długich serii np. prezentów promocyjnych lub próbek produktów.

Alternatywnie, niektóre drukarki termosublimacyjne mogą również drukować bezpośrednio na tkaninie, proces zachodzący w drukarce jest taki sam. Odzież jest podgrzewana, a po nałożeniu tuszu wchłania się we włókna materiału. Zarówno druk na papierze transferowy, jak i druk bezpośredni są realnymi opcjami dla sublimacji barwnikowej.

Zapotrzebowanie na atramenty termosublimacyjne wzrosło z biegiem czasu, ponieważ wyjątkowa jakość druku sprawdziła się na wysoce konkurencyjnych rynkach, które wymagają doskonałej jakości wizualnej dla swoich klientów.