Aktywne filtry

Plotery stołowe Summa F to bardzo zaawansowane urządzenia do cięcia, frezowania i obróbki materiałów sztywnych z arkuszy oraz roli.
Zbudowane są na bazie pasa transmisyjnego i głowicy wielofunkcyjnej, która może być wyposażona w trzy narzędzia jednocześnie.
W standardzie ploter jest wyposażony w moduł wleczony, ale możemy zastosować opcjonalnie moduł aktywny:  Kiss-cut, single-edge, double-edge, bigowanie, V-cut, heavy duty.
Urządzenie może być rozbudowane o moduł frezujący.
Dzięki zastosowaniu automatycznego rozpoznawania narzędzi  w połączeniu z cyfrowym sterowaniem naciskiem i głębokością zapewnione jest precyzyjne cięcie
System rozpoznawania znaczników Summa zapewnia idealną dokładność cięcia.
Dzięki zastosowaniu opcjonalnych dodatków, jak np. pneumatyczna lub elektroniczna oscylacja możemy stworzyć urządzenie dostosowane do potrzeb klienta oraz specyfikacji jego działalności.
System wielu narzędzi
System automatycznego rozpoznawania narzędzia i kontroli jego ustawień pozwala na dostosowanie parametrów cięcia do bardzo szerokiego zakresu materiałów. Ploter standardowo wyposażony jest w moduł noża wleczonego. Posiada również kamerę OPOSCAM, która jest systemem rozpoznawania konturowych śladów cięcia.
Wielofunkcyjna głowica może być wyposażona w 3 różne narzędzia. Po instalacji system automatycznie rozpozna typ zainstalowanych komponentów. W centralnej części głowicy znajduje się wskaźnik laserowy, który ułatwia pozycjonowanie i wymiarowanie materiału. Dodatkowo dołączona kamera umożliwia szybki i dokładny odczyt znaczników OPOS (contour cut).
Wszechstronny system prowadzenia mediów umożliwia sprawne cięcie materiału w rolce, arkuszu lub w formie tektury. Przestrzenie tabel są skalowane dla najpopularniejszych rozmiarów roboczych.
Oprogramowanie
Axis Control to standardowe oprogramowanie. Pozwala na pełną kontrolę nad parametrami swojego urządzenia. Zoptymalizowany system ekranu dotykowego umożliwia zmianę parametrów pracy plotera. Dodatkowo maszyna wyposażona jest w pilota zdalnego sterowania. Dzięki temu operatorzy mogą sterować oprogramowaniem z dowolnego miejsca pracy za pomocą urządzenia.
SummaFlex to aplikacja pozwalająca na przygotowywanie projektów, ich post-processing oraz import gotowych plików. Obsługiwane są najpopularniejsze formaty programów AutoCAD, Adobe Illustrator i CorelDRAW. Ten program umożliwia płynną integrację ploterów klasy F z istniejącą infrastrukturą sprzętową i programową laboratorium. Po określeniu i zaplanowaniu zadań system makropoleceń automatycznie wykonuje pracę, minimalizując czas i zasoby.

Modele ploterów stołowych: Summa F1612, Summa F1432, Summa F1832, Summa F3230, Summa F3232