Filtrowanie

Technologia druku LED UV nadaje zupełnie nowy wymiar drukowi cyfrowemu. Aplikacje ogranicza tylko Twoja wyobraźnia. Na przykład gadżety reklamowe, upominki, gadżety fotograficzne, nadruki na obiektach 3D itp. Służy również do drukowania paneli kontrolnych, nagród, grafik POS, elementów wyposażenia wnętrz, szkła, zabawek, opakowań i etykiet. Drukowanie na podłożach ciemnych, kolorowych lub przezroczystych. Twórz oszałamiające efekty specjalne, takie jak specjalne struktury, wytłaczane wzory i lakiery punktowe.

DRUKARKA MUTOH VALUEJET 1627MH
Mutoh ValueJet 1627MH to 64-calowa (1625 mm) hybrydowa (rolkowa) drukarka wielkoformatowa wyposażona w system suszenia gorącym powietrzem (tzw. nóż powietrzny) na całej szerokości roboczej. Dzięki temu i nowemu tuszowi wydruki są suche, gdy „wychodzą” z drukarki.
Nowy atrament żywiczny MP-31 umożliwia bezpośredni druk na sztywnych i elastycznych podłożach. Mutoh ValueJet 1627MH ma atramenty CMYK i WHITE.
Symbol „MP” w nazwach atramentów oznacza „wielofunkcyjny” i reprezentuje wyjątkowe możliwości tych atramentów oraz ich ogromną wszechstronność. Farby można drukować bezpośrednio na podłożach białych, przezroczystych i kolorowych, takich jak płyta piankowa, karton, panele aluminiowe, a także akrylowe i sztywne arkusze termoformowane (PVC, PS, PP, APET, PLA) Możesz także drukować na białych, kolorowych i przezroczystych materiałach w rolkach, w tym na nośnikach termicznych, folii termokurczliwej i materiałach nadających się do recyklingu bez PVC. Atramenty Mutoh z serii MP-31 są odporne na promieniowanie UV do 2 lat na zewnątrz bez laminowania. Wszystkie atramenty mają pojemność 500ml. Pamiętaj, że biel jest zawsze poddawana recyklingowi.
Atrament MP-31 jest również bardzo rozciągliwy i kurczliwy, dzięki czemu nadaje się do zastosowań o dużej rozciągliwości, takich jak aplikacje motoryzacyjne, termiczne/próżniowe i termokurczliwe. Kolejną unikalną cechą atramentu MP-31 jest zachowanie naturalnej tekstury i wyglądu materiału.
Nowy sprzęt może być wykorzystywany przez drukarnie wielkoformatowe i agencje reklamowe zarówno do druku wewnętrznego, jak i długoterminowego zewnętrznego. Jest również używany do prototypów opakowań krótkoterminowych, tworzenia niestandardowych etykiet i niedrogiej grafiki termoformowanej.
Seria Mutoh ValueJet MH może być również używana do zadań specjalnych, drukowania materiałów, których nie można drukować w technologii ekosolwentowej. Stanowi więc alternatywę dla rozwiązań LED-UV.

DRUKARKI LED UV MUTOH VALUEJET 1638UR / 1638UH
Mutoh ValueJet LED UV to profesjonalny ploter, który drukuje zarówno na materiałach sztywnych, jak i elastycznych. Sprzęt ten zapewnia najwyższą jakość druku na materiałach takich jak ABS, Aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC i szkło. Jeszcze bardziej szlachetny efekt można osiągnąć stosując lakier.
Drukarka wyposażona jest w energooszczędną lampę LED-UV o długiej żywotności (14500 godzin pracy) przeznaczoną do fotoutwardzania atramentu na powierzchni wydruku. Zaletą stosowania technologii LED jest zastosowanie niskich temperatur, co umożliwia drukowanie na materiałach wrażliwych na wysoką temperaturę. Ploter charakteryzuje się niskim poborem mocy.
W porównaniu z tradycyjnym drukiem UV, proces drukowania na ploterach Mutoh ValueJet charakteryzuje się brakiem lotnych związków organicznych (0% VOC), brakiem ozonu (bez ozonu) oraz brakiem zanieczyszczenia powietrza (non-HAP).

Mutoh Europe rozszerzył swoje portfolio drukarek wielkoformatowych ValueJet o nową serię urządzeń oznaczonych symbolem „MH”. Pojawił się pierwszy model Mutoh Value Jet 1627MH!
Ten ploter łączy najlepsze cechy ploterów żywicznych i ekosolwentowych oraz ploterów LED dzięki zupełnie nowemu rozwiązaniu. Podobnie jak w przypadku technologii LED-UV, możliwy jest druk na wielu różnych podłożach. Jednak w przeciwieństwie do tego atrament jest wchłaniany przez materiał i nie jest przyklejany do jego powierzchni, zachowując w ten sposób teksturę materiału.

Najważniejsze korzyści:
• Druk wielkoformatowy na materiałach sztywnych i elastycznych
• Dodatkowe kolory - biały i lakier - do uszlachetniania nadruku (np. faktura drewna lub alfabet Braille'a)
• Gotowe do użycia wydruki po wyjęciu z plotera
• Niskie zużycie energii i niska temperatura pracy (druk na delikatnych materiałach)
• NIE: Związki lotne, zanieczyszczenia, opary, rtęć, ołów
• Dedykowane oprogramowanie

ARTEMIS PULSAR 2
Artemis Pulsar 2 to dosłownie i w przenośni maszyna do „najcięższych” zadań. Ta drukarka LED-UV poradzi sobie z najgrubszymi materiałami... bielą i kolorami. Ale obsługuje również cienką „szmatkę olejną”!
Najważniejsze cechy:
Artemis Pulsar 2 to ploter LED-UV o szerokości druku 3,20 m, charakteryzujący się stabilną konstrukcją i systemem podawania i odbierania ciężkich nośników odpowiednim do ciężkich materiałów, takich jak plandeki. Pamiętaj, plandeki ważą nawet dwa razy więcej niż standardowe banery reklamowe. Dlatego tak ważną rolę odgrywają systemy transportu materiałów.
Pulsar 2 wykorzystuje system prowadzenia mediów bez rolek dociskowych, co znacznie zwiększa zasięg stosowanych mediów w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami i „tradycyjnymi” ploterami 3,20 m. Zawiera cztery niezależne strefy podciśnienia przeznaczone do wciągania materiału na stół. Pozwala karetce leżeć płasko podczas jej przechodzenia.
Oprócz systemu rolek dostarczanie materiału zapewniają niezawodne i mocne silniki Panasonic o mocy do 750 W. Unikatowymi cechami są również szyny przemysłowe i ciche prowadnice firmy THK. Maszyna waży 2500 kg i udowodniła swoją wydajność. Plotery mają wbudowane stacje robocze z monitorami i oprogramowaniem.
Pulsar drukuje standardową paletą atramentów CMYK, ale dzięki dodatkowym atramentom BIAŁYM może drukować na szerokiej gamie kolorowych podłoży. Na przykład, jeśli nadrukujesz żółte logo firmy na granatowej plandece, ploter nałoży biały nieprzezroczysty podkład przed wydrukowaniem żółtej grafiki.
Ploter wyposażony jest w wysokoobrotową głowicę typu drop 6 lub 13 pl Konica Minolta 1024 w zależności od konfiguracji. Ploter drukuje do 60 m2/hw 4 pasach, dzięki czemu jest bardzo wydajną maszyną.