Plotery tnące Summa rolowe

Plotery tnące Summa należą do grupy urządzeń, które są idealnym uzupełnieniem ploterów drukujących np. w produkcji naklejek. Plotery Summa charakteryzują się wysoką precyzją cięcia, dużą wydajnością oraz łatwością obsługi. 

Filtrowanie

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Plotery tnące Summa / SummaCut, posiadają optymalny stosunek jakości plotera do ceny, bardzo dobre parametry techniczne, specjalizowane akcesoria, powszechnie uznany i dopracowany system prowadzenia nawet najgrubszych folii oraz automatyczny system pozycjonowania OPOS X. Wszystkie plotery tnące Summa używają zaawansowanej technologii przewidywania wektorowego, która wycina skomplikowane rysunki i litery ze zwiększoną wydajnością. Czas wycinania jest zredukowany, łuki są łagodniejsze a silniki mniej obciążone, co zwiększa żywotność maszyny.

PLOTERY TNĄCE SUMMA Z SYSTEMEM OPOS X
System OPOS X umożliwia odczyt nadrukowanych znaczników dla konturowego wycinania, (wycinanie nadrukowanych elementów po konturze) nie tylko na standardowych materiałach, ale również na materiałach odblaskowych, holograficznych, lustrzanych, a także na różnego rodzaju laminatach.

Dzięki wspomnianemu systemowi OPOS X plotery Summa są odpowiednim narzędziem do produkcji wszelkiego rodzaju nalepek i stickerów. W przypadku niedokładnego załadowania zadrukowanych mediów OPOS X automatycznie przestawi układ współrzędnych tak, aby dostosować wycinanie do ułożenia folii. Dzięki możliwości użycia od 4 do 128 markerów wzdłuż naszego projektu możemy być pewni, że dłuższe projekty będą wycięte z tą samą dokładnością. Lata doświadczeń producenta sprawiły, że OPOS X jest najszybszym, najłatwiejszym w obsłudze i najdokładniejszym systemem pozycjonowania na rynku.

Plotery tnące Summa Cut wyposażone są w kilka interesujących rozwiązań. System podawania mediów pozwalający szybko załadować, a następnie ciąć grube i ciężkie rolki z folią do szablonów w branży kamieniarskiej. Opatentowane systemy prowadzenia mediów pozwalają na dokładne pomiary materiałów do wycinania co daje możliwość optymalizacji ułożenia elementów na folii.

Panel sterujący, w który wyposażony jest ploter tnący Summa, pozwala na wybór jednego spośród 6 języków (polski, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, holenderski). Logiczny rozkład przycisków sprawia, iż obsługa plotera jest bardzo intuicyjna i łatwa nawet dla początkujących. Wszystkie parametry pracy plotera są sterowane elektronicznie, zarówno bezpośrednio z panelu, jak i z komputera. Opatentowana technologia Opti Cut niwelująca błędy cięcia w miarę zużywania się końcówki noża, która ulega stępieniu podczas codziennej pracy. Funkcja Opti Cut przeciwdziała temu umożliwiając dalsze dokładne cięcie nawet niedużych elementów. Obsługa technologii czytania kodu kreskowego (Barcode). W celu zapewnienia maksymalnego wykorzystania materiału oraz zminimalizowania strat istnieje możliwość ustawienia trybu rozszerzonego, umożliwiając cięcie poza standardową szerokością (poza rolkami).

Plotery tnące SummaCut D cechują się prędkością cięcia do 1131 mm/s. Nacisk noża można ustawić w zakresie od 0 do 400 g (z dokładnością do 5 gram.). Przyspieszenie noża sięga 3G.

Najmniejszy model Summa D60 obsługuje materiały od 70 do 670 mm, Summa D120 - do 1270 mm a model Summa D140 - do 1420 mm. Plotery tnące Summa wyposażone są w dedykowane oprogramowanie.

1. Plotery tnące rolowe Summa serii D:

Ploter tnący Summa D60 OPOS

Ploter tnący Summa D120 OPOS

Ploter tnący Summa D140 OPOS

Ploter tnący Summa D160 OPOS

2. Plotery tnące rolowe Summa serii FX:

Ploter tnący Summa D140 FX

3. Plotery tnące Summa serii S Class 2

Summa S Class S75 T – szerokość obszaru roboczego 742 mm

Summa S Class S120 T – szerokość obszaru roboczego 1200 mm

Summa S Class S140 T – szerokość obszaru roboczego 1350 mm

Summa S Class S160 T – szerokość obszaru roboczego 1580 mm

Plotery Summa S-Class 2 serii T to urządzenia o najwyższej wydajności, przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałej jakości cięcia, przyjazności i łatwości obsługi. Bez problemów radzą sobie z grubymi i nietypowymi foliami takimi jak: grube folie kamieniarskie, folie magnetyczne czy odblaskowe. Bardzo mocna konstrukcja maszyny pozwala jej na pracę w produkcyjnym tempie pod dużymi obciążeniami.

Plotery Summa S Class 2, w porównaniu do starszych modeli, wyposażono w procesor o siedmiokrotnie większej mocy obliczeniowej. Kolorowy ekran dotykowy, gniazdo sieciowe, szybkie i niezawodne złącze USB oraz jeszcze szybszy czujnik OPOS sprawiają, że ploter S Class 2 bez trudu będzie radzić sobie z zadaniami przez wiele kolejnych lat.

Ploter ma nową funkcję odcinania oraz cięcia arkuszy i obecnie jest jeszcze lepiej dostosowany do wymogów drukarni wielkoformatowych.

4. Plotery Summa S-Class seria T

Seria profesjonalnych ploterów tnących z głowicą aktywną.

Plotery Summa S Class serii T stanowią idealny przykład ploterów tnących o najwyższej wydajności, przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałej jakości cięcia, przyjazności i łatwości obsługi. Plotery te są bardzo często jedynym wyjściem w przypadku stosowania bardzo grubych czy twardych folii lub do cięcia niestandardowych folii takich jak np. folie magnetyczne, flokowane czy odblaskowe. Dzięki standardowemu wyposażeniu ploterów Summa S Class w system automatycznego pozycjonowania OPOS X są także idealne do tworzenia wszelkiego rodzaju nalepek i stickerów w procesie cięcia po obrysie. Rodzina Summa S Class T wyposażona została w głowicę aktywną i nóż sterowany. Takie rozwiązanie oparte jest na zastosowaniu dodatkowego silnika obracającego nóż przy zmianie kierunku cięcia. Sprawia to, że parametry tego typu ploterów są wręcz rewelacyjne. Nacisk 600 g, prędkość do 1,14 m/s, czy przyspieszenie do 5,5 G sprawiają, że maszyny te praktycznie nie mają na rynku żadnej konkurencji. Połączenie niesamowitej dokładności z konstrukcją typową dla maszyn produkcyjnych sprawia, że plotery te są praktycznie nie do zdarcia.

5. Summa S2 Class Seria T OPOS-CAM

Seria przemysłowych ploterów tnących z głowicą aktywną.

Doskonała kombinacja szybkości i precyzji do wydajnego cięcia po obrysie. Dzięki takiemu połączeniu plotery serii OPOS-CAM stanowią najlepsze rozwiązanie dla firm gdzie wymagana jest duża prędkość, precyzja oraz super dokładność przy cięciu po konturze, zarówno krótkich, jak i bardzo długich projektów. System OPOS-CAM poprzez zastosowanie inteligentnej kamery wraz z oprogramowaniem do jej kontroli został specjalnie opracowany, aby móc zaspokoić potrzeby dużych firm zajmujących się wielkim formatem. Nowy upgrade znacząco poprawia szybkość (do 10 razy szybciej) oraz możliwość użycia różnego rodzaju mediów w ploterach tnących SummaS Class. Opcja dostępna jest tylko dla nowych modeli SummaS Class S2 75TS2 140T i S2 160T.