Filtrowanie

Plotery ekosolwentowe lub żywiczne (UMS) Mutoh to całkowicie przyjazne dla środowiska japońskie drukarki wielkoformatowe, nadające się do drukowania na szerokiej gamie nośników, od papieru po banery.
Plotery drukują trwałą grafikę na podłożach powlekanych i niepowlekanych o szerokości do 64 cali, dzięki temu możemy tworzyć plakaty, banery, podświetlane panele ekspozycyjne, znaki kierunkowe, ekspozytory POP, grafikę podłogową, grafikę samochodową i naklejki.
Liczne zastosowania ploterów eko/żywicznych na różnego typu wydrukach i rodzajach powierzchni czynią je urządzeniami wszechstronnymi, ekologicznymi i ekonomicznymi.
W odróżnieniu do ploterów selwentowych, plotery żywiczne posiadają specjalne certyfikaty na atramenty.

Plotery używają żywicznych atramentów Eco-Solventowych z certyfikatem GreenGuard Gold MS51
Dzięki wykorzystaniu technologii żywicznej atramenty zyskują wzmożoną trwałość, Adhezja związków żywicy jest bardzo wysoka, dzięki czemu atramenty są odporne na czynniki zewnętrzne, dodatkowo eliminując większość związków lotnych, produkt końcowy nadaje się doskonale do zastosowania w placówkach użytku publicznego takich jak: szkoły, przedszkola, przychodnie, urzędy itp. Plotery Mutoh, które drukują atramentami Mutoh UMS w palecie CMYK, pozwalają uzyskać aż 83% pokrycia całej palety Pantone C, w tym kolory wykorzystywane przez największe firmy na świecie jak: McDonald's, BP, FedEX, Siemens czy też Unia Europejska!

Zalety ploterów ekosolwentowych i żywicznych (UMS)
-Media Tracker - skan pozostałej długości mediów na rolce. Ploter automatycznie sprawdza, czy wydruk zmieści się na materiale pozostałym na rolce. Nawet po jej zdjęciu i ponownym założeniu.
-Nowe intuicyjne i łatwe w obsłudze autorskie oprogramowanie Mutoh RIP VerteLith.
-Największy gamut kolorystyczny spośród dotychczas testowanych ploterów na 4 kolorach
-Technologia Nozzle Area Select (automatyczna laserowa kompensacja dysz) zmniejsza ryzyko strat podczas pracy plotera bez nadzoru. Automatyczne wykrywanie zatkanych dysz i ich czyszczenie, aby kontynuować drukowanie bez utraty jakości. W przypadku zużycia głowicy i trwałego zatkania dysz, następuje automatyczna ich kompensacja przez prawidłowo pracujące dysze.-2Największa szybkość drukowania spośród wszystkich dostępnych ploterów CMYK porównywalnej wielkości i klasy, testowanych w trybie najbardziej efektywnym względem wykonywanej pracy
-Drop Master 2 - ploter automatycznie kompensuje grubość materiału, nie ma wtedy znaczenia czy ploter drukuje na cienkiej folii, czy grubym banerze. Zawsze zachowana jest najwyższa jakość druku i nie ma potrzeby kalibracji grubości materiału, druk bez „paskowania”.
-Minimalizacja strat materiałów dzięki krótszej „drodze” między głowicą, a rolką z mediami (nawijarką) i braku konieczności podłączenia materiału do nawijarki przed rozpoczęciem drukowania.
-Feed Master - automatyczna kalibracja posuwu materiału,

Korzyści z posiadania plotera ekosolwentowego i żywicznego (UMS)
-Bardzo dobra dokładność odwzorowania kolorów (ocena 4,5 na 5 gwiazdek), ze średnim odchyleniem Delta E00* wynoszącym tylko 3.9
-Mutoh Status Monitor zapewnia duży poziom zdalnej kontroli i zarządzania urządzeniem
-Atramenty z certyfikatem GREENGUARD Gold, doskonale nadają się do wydruków do wnętrz. Wydruki atramentami z certyfikatem można stosować w wymagających środowiskach, takich jak szpitale, placówki opieki nad dziećmi itp. Ponadto atramenty te zapewniają większą gamę kolorów i wyjątkową trwałość. Atramenty są umieszczane w dużych zbiornikach z wymiennymi ekonomicznymi i degazowanymi wkładami.
-Estymator zużycia atramentu pozwala w szybki i łatwy sposób określić koszty zarówno pojedynczych jak i wielokrotnych zleceń wydruku
-Wiele opcji ustawień wysokości głowicy i regulacji poziomu nacisku rolki, co znacznie pomaga w obsłudze mediów, w tym o grubości do 2,8 mm

Zobacz najnowsze testy ploterów eko/żywicznych firmy Mutoh:
https://atrium.com.pl/pdfy/Mutoh_XpertJet_1341SR_Pro_PL.pdf
https://atrium.com.pl/pdfy/Mutoh_XpertJet_1641SR_Pro_PL.pdf