MATERIAŁY BEZ PCV (PVC FREE)

Media do druku wielkoformatowego bez PCV

Aktywne filtry

Ekologiczne materiały bez pvc to podłoża coraz częściej wykorzystywane w druku wielkoformatowym.

Sztywność, trwałość i możliwość recyklingu tych materiałów sprawiają, że jest to najlepsza alternatywa dla ekologicznej reklamy. Możliwość recyklingu sprawia, że ​​materiały bez pvc nadają się do krótkotrwałego użytkowania, natomiast trwałość sprawia, że ​​nadają się na długotrwałe ekspozycje.

Materiały niezawierające w swoim składzie pvc są bezpieczne, gdyż nie uwalniają szkodliwego dla człowieka pvc w pomieszczeniach zamkniętych.

Wybór materiałów bez pvc to nie tylko ekologia, ale także szansa na pozyskanie największych zleceń krajowych i zagranicznych.

Jednym ze sposobów, by to osiągnąć, jest uświadomienie sobie, że istnieje wiele alternatyw dla materiałów zawierających polichlorek winylu i wykorzystanie ich w swojej produkcji. Papiery, canvasy, folie, laminaty, backlity i inne materiały posiadają w swojej grupie materiały wolne od pvc.

Materiały pvc free cechuje łatwość transportowania, możliwość przechowywania przez długi czas, a także brak wymogów konserwacji przez długi okres użytkowania. Materiały te są doskonałą alternatywą dla elastycznego PVC i materiałów na bazie tworzyw sztucznych.

Jest bardzo prawdopodobne, że użycie materiałów na bazie pvc będzie stopniowo zmniejszane, aż do całkowitego wyeliminowania ich z rynku reklamy. Dlatego drukarnie wielkoformatowe nie powinny wahać się przed zakupem materiałów pvc free do ​​druku, ponieważ jest to logiczny krok w kierunku nowoczesnej i ekologicznej reklamy, co prowadzić będzie do uzyskania większej popularność w nadchodzącym czasie.