Filtrowanie

Filtruj według

Szerokość rolki

Szerokość rolki

Gramatura / Grubość

Gramatura / Grubość

Zastosowanie

Zastosowanie

Tkaniny to szeroki dział materiałów tekstylnych gwarantujących pierwszorzędny zadruk pigmentowy, bezinwazyjną sublimację oraz fantastyczne kolory.

W ofercie posiadamy najbardziej popularne tkaniny do druku cyfrowego, powlekane i niepowlekane spełniające standardy europejskie.
Tekstylia charakteryzuje się wysoką nieprzeźroczystością, gęstą strukturą splotu przy jednocześnie zmniejszonej gramaturze w przedziale od 115 do 270 gram., dodającej tkaninie lekkości. Standardowe rolki mają szerokość 3,20 m z możliwością przycięcia do dowolnej szerokości np. 1,10; 1,60; 2,20 m.

Jakiego rodzaju tkanin powinniśmy używać w swojej firmie zajmującej się sublimacją? Czy powinniśmy użyć mieszanki poliestru, mieszanki nylonu / lycry, czy może jakiegoś materiału z bawełny lub jej mieszanki? Jakie są zalety i wady każdej z tych tkanin i jak mogą one wpłynąć na działalność związaną z drukowaniem sublimacyjnym.

Krótkie omówienie typowych tkanin do sublimacji:
- tkanina bawełniana do druku termosublimacyjnego
Bawełna-niezbyt dobra do druku sublimacyjnego. Powodem, dla którego bawełna nie jest powszechnie stosowana w procesie sublimacji, jest to, że naturalne włókna bawełny nie łączą się trwale z barwnikami tuszu sublimacyjnego i nadruk zmywa się bardzo szybko.
Istnieje kilka sposobów, aby wspomóc ten proces tworzenia więzi-ale nie są one szczególnie powszechne ani tak dobre, jak inne metody transferu. Specjalistyczne powłoki i specjalny papier transferowy, mogą umożliwić przenoszenie projektów na podłoża bawełniane-choć w niższej jakości. Tego typu specjalistyczne powłoki mogą wprowadzać do bawełnianego podłoża polimer, który pozwoli barwnikom na trwałe związanie-barwienie materiału.

-poliester-standard w druku sublimacyjnym
materiały i mieszanki poliestrowe to idealne podłoże do przenoszenia projektów w najwyższej jakości. Barwniki zawarte w tuszu sublimacyjnym są w stanie łączyć się z molekułami poliestru, co pozwala na transfer projektów w najwyższej jakości.
Włókna poliestrowe w tkaninie są często znacznie mniejsze niż ich odpowiedniki z włókien naturalnych dlatego wiele osób decyduje się na użycie mieszanego materiału.

-mieszanki poliestrowe posiadają mnóstwo zalet w porównaniu ze 100% tkaninami poliestrowymi, ponieważ często są wygodniejsze i mają dłuższą wytrzymałość. Podczas korzystania z mieszanek polipropylenowych mogą wystąpić problemy z nierównomiernymi transferami, ponieważ sublimując na materiał nie w pełni poliestrowy, tusze sublimacyjne, będą mogły zmieszać się tylko z częścią materiału. Używanie tkanin o niskiej zawartości poliestru może powodować częściowe przeniesienie wydruku na materiał. Ogólnie rzecz biorąc, powinno się stosować materiały z minimum 40% zawartości poliestru.

Inne materiały do ​​sublimacji
-nylon, lycra i inne popularne materiały używane do sublimacji to mieszanki materiałów zawierających nylon, lycrę, spandex itp.
Najważniejszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę w przypadku tych specjalnych mieszanek (poza upewnieniem się, że zawartość poli jest wystarczająco wysoka), jest upewnienie się, że są wystarczająco wytrzymałe na temperaturę. Często materiały te mają niższe temperatury spalania niż włókna naturalne. Kiedy za mocno zagrzejemy materiał, tkanina może zmieniać kształt i zniekształcać przenoszone na nią obrazy. Może nawet zmniejszyć przepływ powietrza.

Zadrukowane tkaniny mają zastosowanie w elementach wystroju wnętrz, dekoracjach, scenografii, ubraniach, w obuwiu tekstylnym, a także do reklam na miękkich szyldach soft signage i upominkach reklamowych. Zadruk na tkaninach umożliwia produkcję zasłon, tapicerki, rolet, poduszek ozdobnych, koszulek piłkarskich, odzieży kolarskiej, kostiumów kąpielowych czy innych strojów sportowych oraz materiałów twardych z powłoką poliestrową.
Tkaniny dzielą się na powlekane i niepowlekane, co pozwala na zastosowanie zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz.
Drukując na tekstyliach, możemy uzyskać doskonałą wydajność i niepowtarzalną jakość.

Znalezienie sukcesu w przypadku druku termosublimacyjnego jest trudnym, ale satysfakcjonującym procesem. Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego sukcesu jest znalezienie swojej niszy i wyprodukowanie dla niej wysokiej jakości materiałów.