Ploter Wielkoformatowy LED-UV Mutoh SmartColor F300 Flatbed

Kod produktu: VJ-1638UR F300
keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right
 • video
Wybierz nasz produkt

Rata leasingu 2865 zł/miesiąc (45%/60/0,1%)

Opis plotera.

Dlaczego warto wybrać plotery Mutoh?

Sukcesy klientów Mutoh.

Dostawa, instalacja, szkolenie - 1000 zł

Indywidualne profilowanie - 1500 zł

Komplet atramentów - 4100 zł

289 000,00 zł (netto)
355 470,00 zł (brutto)

Stan magazynowy:Średni stan

Dostawa, instalacja, szkolenie
Indywidualne profilowanie, zestaw trzech profili
Komplet atramentów
 • Punkty lojalnościowei
 • Gwarancja szybkiej dostawy
 • Śledzenie przesyłki
 • Stały kontakt z doradcą

Mutoh Smartcolor F300 to najnowsza drukarka wielkoformatowa do bezpośredniego zadruku LED-UV o wymiarach 162x242cm

Ploter bazuje na bestsellerowym modelu LED-UV Mutoh ValueJet 1638 UR dzięki połączeniu Japońskich i Włoskich technologii otrzymaliśmy kompaktowy ploter o wielkich możliwościach. Maszyna wyposażona jest w ciężki stół z pasem transmisyjnym i bardzo mocnym podsysem. Dzięki ciężkiej konstrukcji możemy drukować materiały o wadze do 100kg/ m² oraz wysokości w standardowej wersji aż do 24 centymetrów ! Istnieje możliwość zwiększenia wysokości zadruku o kolejne 20 lub 36 centymetrów ! Niewątpliwie dzięki aż tak dużemu prześwitowi ploter daje nieograniczone możliwości zadruku.  

MutohSmartColor F300 to 2-głowicowa drukarka piezo LED-UV o szerokości roboczej 1.62 m. Oprócz kolorów CMYK, znajdziemy także kolor biały oraz lakier. Taka konfiguracja pozwala na druk wielowarstwowy w jednym przebiegu (symultaniczny). Daje to wielokrotnie większe możliwości od zwykłych drukarek „eko” i konkurujących rozwiązań.

Dodatkowo do plotera możemy dokupić:

- dystanse podnoszące możliwość zadruku (20cm oraz 36cm)

- listwa dejonizująca

Ploter obsługujemy  oprogramowaniem Onyx lub CADlink.

Ploter potrafi zadrukować materiały czarne, kolorowe, metaliczne, fluorescencyjne, odblaskowe, przezroczyste i inne. Oczywiście poradzi sobie także z klasycznymi nośnikami jak papiery, folie białe, banery, płótna, tapety, materiały powlekane i niepowlekane. Niska temperatura utrwalenia atramentu pozwala na stosowanie także mediów wrażliwych na wysoką temperaturę, np. cienkich klisz. Co więcej, wydruk jest od razu suchy i gotowy do dalszej obróbki, montażu lub wysyłki.

Nowe atramenty LED (Mutoh US11) nie wydzielają lotnych związków organicznych (0% VOC), przez co urządzenie można stosować w biurze, bez dodatkowej filtracji i wymiany powietrza - czego ponownie nie można powiedzieć o technologiach konkurujących z LED. Atramenty dodatkowo są elastyczne, odporne na pęknięcia, załamania, itd.

Mutoh SmartColor pozawala na druk w kilku nowych trybach, np. 2xBIAŁY + 2xLAKIER + CMYK + 2xLAKIER, pozwalający uzyskać spektakularnie uszlachetniony wydruk z grubym lakierem. Dzięki wielu warstwom, można także wydrukować co raz bardziej popularne aplikacje typu „dzień-noc”. O możliwościach wykorzystania koloru białego czy to w formie poddruku, nadruku czy też druku po prostu na kolorowym medium nie trzeba nikogo przekonywać!

Atramenty w workach o pojemności 800 ml (CMYK i lakier) i 500 ml (kolor biały) można zainstalować w dwóch kombinacjach: CCMMYYK lub CMYK + 2 x biały + 2 x lakier.

Najważniejsze zalety:

 • dwie głowice + dwie lampy LED UV

 • rozdzielczość do 1440 dpi

 • 6 kolorów: CMYK + BIAŁY + LAKIER (druk symultaniczny)

 • druk wielowarstwowy (uszlachetnianie, efekty specjalne, alfabet braila)

 • wydruki suche w momencie druku

 • niski pobór energii

 • brak lotnych związków organicznych (0% VOC)

Powyższa oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego. Prosimy o pisemne ustalenie szczegółów z dz. handlowym.

Specyfikacja:

model F300 

Rozmiar pola roboczego 1,62m x 2,42m 

Możliwość zadruku materiałów i przedmiotów o grubości do 24 cm(!) i wadze 100 kg/m²

Dodatkowe adaptery zwiększające prześwit do 44cm lub 60cm dostępne za dopłatą 

mocny i cichy podsys ciśnieniowy - jedna strefa 

niezależny, elektroniczny panel sterowania stołem

świetlna wieża statusu pracy

czujnik ochrony obwodowej

oryginalne atramenty Mutoh LED-UV (CMYK, biały, lakier)

zadruk drewna, kartonów, kamienia, metalu, szkła, ceramiki, skóry...

Mutoh wyposażył ten ploter w sprawdzoną i wielokrotnie nagradzaną technologię druku Intelligent Interweaving. Tradycyjna metoda druku wielkoformatowego polega na nakładaniu z każdym przebiegiem karetki kolejnych pasów. To rozwiązanie ma jednak wadę. Gdy głowica jest np.: niedokładnie skalibrowana lub część jej dysz jest uszkodzona, często powstaje efekt paskowania.

Ten problem nie występuje w ploterach firmy Mutoh gdzie zastosowano technologię Intelligent Interweaving (np. z inteligentnym, przeplatającym się rastrem typu „chmura” lub „mgła”). W porównaniu do urządzeń innych producentów, wyeliminowano paskowanie oraz pozostałe niepożądane efekty występujące podczas druku. Technologia Intelligent Interweaving umożliwia na ultra-dokładny druk w najszybszej możliwej prędkości i jakości bez tzw. efektu paskowania.

Drugą technologią zastosowaną w tym ploterze jest VarDot (Variable Dot), czyli zmienna wielkość kropli atramentu. Głowice piezo, które zostały zaprojektowane specjalnie dla firmy Mutoh, mogą generować krople w wielkości od 3.8 do 28 pl. Obie głowice posiadają 8 sekcji po 360 dysz co pozwala osiągnąć rzeczywistą rozdzielczość 1440 x 1440 dpi.