copy of Ploter Mutoh ValueJet 1638X

Reference: VJ-1638X-D
keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right
  • video
  • video
  • video
Wybierz nasz produkt
  1. Możliwość przedrukowania dużych kontraktów w ciągu 1 dnia.
  2. Ładny i szybki druk dzięki japońskim technologiom Mutoh.
  3. Technologia Drop Master - kompensacja grubości materiału.

Stan magazynowy:Low state

Zaloguj się aby zobaczyć cenę
Dostawa
Zestaw trzech profili
Komplet atramentów
  • Loyalty pointsi
  • Fast delivery guarantee
  • Shipment tracking
  • Constant contact with the adviser

Ploter Mutoh ValueJet 1638X to najnowszy ploter japońsko-belgijskiego producenta. W porównaniu od poprzedników, model ten został wyposażony w nową technologię druku - Drop Master - która odpowiada za pozycjonowanie kropli w czasie druku jedno- i dwu-kierunkowego. Ploter charakteryzuje się także niesamowitą wydajnością. Maksymalna prędkość druku to około 100 m2/h.

W tym roku w kategorii „Wielkoformatowy ploter solwentowy” głosami profesjonalistów, ploterem roku został Mutoh ValueJet 1638X. Jesteśmy dumni, że kolejny produkt japońskiego producenta został doceniony przez zawodowców z branży. Od lat Mutoh wyznacza trendy w rozwoju druku wielkoformatowego. Tak samo jest z ploterem VJ-1638X

Mutoh ValueJet 1638X wyposażony jest w 2 najnowsze, piezoelektryczne głowice drukujące w technologii zmiennej wielkości kropli (Vardot). Generują one krople atramentu w zakresie od 3.5 do 35 pl. Każda z głowic posiada 1440 dysz podzielonych na 4-kolorowe sekcje (2 rzędy na kolor). Głowice względem siebie są ułożone na skos, przez co w czasie jednego przejścia karetki można zadrukować prawie 5-centymetrowy pas podłoża. Efektem tego jest znacznie wyższa wydajność i precyzja druku w odróżnieniu od innych ploterów obecnych na rynku.

Maksymalna produktywność drukarki Mutoh ValueJet1638X to prawie 100 m2/h (w rozdzielczości 360x360 dpi)! Typowa prędkość produkcyjna (720 x 720 dpi) to aż 29-36 m2/h. W trybie wysokiej jakości (720 x 1080 dpi) ploter drukuje nadal bardzo szybko, bo aż 20 m2/h. Dzięki takiej wydajności ploter może zastąpić kilka urządzeń konkurencyjnych.

DropMaster to nowa technologia druku, która ma na celu automatyczną kompensację grubości medium. W momencie gdy drukujemy na cienkim papierze, odległość od materiału do głowicy jest inna niż w przypadku druku na grubym bannerze, czego efektem może być rozrzut kropli tuszu a co za tym idzie nieprecyzyjny druk. Technologia DropMaster eliminuje ten problem i potrzebę ręcznej kalibracji. W sposób automatyczny dostosowuje sposób wystrzeliwania poszczególnych kropli atramentu aby trafiały w cel zarówno podczas druku jedno- i dwu-kierunkowego niezależnie od materiału, rozdzielczości i prędkości!

Ploter ma możliwość druku zarówno tradycyjnymi atramentami eko-solwentowymi jak i innowacyjnymi Mutoh Nano-Resin UMS. „UMS-y” to 4-generacji tusze do wielkoformatowych ploterów drukujących. Zawierają one bardzo trwałe pigmenty o wielkości poniżej 100 nanometra, nową mieszankę łagodnych i nieagresywnych rozpuszczalników oraz... żywic! To właśnie żywice dają optymalną przyczepność pigmentu do podłoża i tworzą jednolitą i gładką warstwę farby na podłożu. Dodatkowo każda z cząstek pigmentu została poddana enkapsulacji poprzez nałożenie wspomnianych mieszanek żywic. Odpowiadają one za połysk, odporność na zadrapania, ścieranie oraz dodatkowo na substancje chemiczne. Atramenty Mutoh NanoResin UMS gwarantują długoterminową trwałość pigmentów na wydrukach, do 3 lat na zewnątrz bez laminowania. UMS'y są praktycznie bezzapachowe i nie wymagają stosowania systemów wentylacji podczas procesu druku. Można je stosować w warunkach biurowych. Nowe atramenty gwarantują żywą i nasyconą kolorystykę oraz szeroki gamut barw pokrywający 83% palety PANTONE C.

Za brak paskowania odpowiedzialna jest wielokrotnie nagradzana, opatentowana technologia Intelligent Interweaving. Dzięki rozmytym rastrom przypominającym mgłę lub falę granice pomiędzy poszczególnymi etapami nanoszenia atramentu się zacierają, czego efektem jest brak paskowania oraz ogólny wzrost wydajności.

ValueJet1638X został wyposażony w nowy design. Na obudowie znajduje się unowocześniony panel sterowania z logicznie rozmieszczonymi przyciskami, dzięki któremu obsługa plotera jest jeszcze prostsza. Ploter posiada funkcję automatycznego odcinania wydruków.

Układ atramentowy VJ-1638X został wyposażony w nowe subtanki, które pozwalają na wyjęcie pustych kaset i wprowadzenie nowych w czasie procesu druku! Sloty kaset można ustawić w pozycji poziomej jak i pionowej, dzięki czemu można zaoszczędzić dużo powierzchni za ploterem a także zainstalować systemy stałego zasilania w atrament.

Seria ploterów Mutoh ValueJet „X” daje możliwości produkcji, m.in.: grafik samochodowych, banerów reklamowych, plakatów, etykiet, rollupów, backlitów, foto-tapet, obrazów, reprodukcji i fotografii.

Mutoh ValueJet 1638X to łatwość użytkowania przez początkujących użytkowników i zaawansowanych drukarzy, brak potrzeby stałej konserwacji oraz niskie zużycie atramentu (8 ml/m2 na niepowlekanym PVC). W połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami na rynku, ploter daje gwarancję szybkiego zwrotu inwestycji.

Atrament Mutoh Nano-Resin UMS Cert.
Kolory CMYK
Szerokość materiału max. 1625 mm
Szerokość zadruku max. 1615 mm
Rozdzielczość max. 1440 x 1440 dpi
Prędkość max. 94 m2/h