Aktywne filtry

Grupa artykułów artystycznych/dekoracyjnych zawiera materiały używane w technologii druku, która pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej jakości przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej trwałości barw.

Do druku artystycznego wykorzystywane są najczęściej urządzenia drukujące atramentem z bardzo wysoką rozdzielczością przy zastosowaniu atramentów solventowych, lateksowych, pigmentowych i wodnych, których trwałość może przekraczać nawet kilka lat.

Materiały dekoracyjne mogą służyć do wydruków zdjęcia, grafiki artystycznej, wydruku prac na wystawy i przygotowanie plansz wystawienniczych, prezentacyjnych oraz plakatów reklamowych.

Materiały są odporny na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu z powodzeniem można je stosować w ekspozycjach zewnętrznych i wewnętrznych (potykacze, stojaki, antyramy itp.).

Powierzchnia może występować jako matowa, satynowa lub z połyskiem.
Wysoka jakość materiałów przekłada się na wysoką jakość gotowych produktów.
Materiały artystyczne bardzo często wykorzystywane są w dekoracjach biur, restauracji, hoteli, sal konferencyjnych, siłowni itp.

Fototapety bardzo wyraźnie podkreślą każde wnętrze lokalu użytkowego. Dowolność w wyborze jest gwarancją, że każdy znajdzie coś odpowiedniego. Równie często w biurach wykorzystywane są wydruki na płótnie.

Częstymi realizacjami są naklejki z folii samoprzylepnej. Naklejki z nadrukowanymi grafikami wykorzystywane są w nawigacji, jako oznaczenia pomieszczeń. Jest to prosta metoda, a użycie ciekawych grafik pozwala na wyróżnienie na tle zwykłych tabliczek z tekstem.

Alternatywą jest także wydruk na płytach dowolnej grafiki, który jest zawieszany zwykle na czterech dystansach.

W grupie materiałów dekoracyjnych możemy znaleźć następujące materiały: tapety, canvasy, papiery, folie tekstylne, folie strukturalne itp. Wszystkie materiały cechuje możliwość nadruku w wysokiej rozdzielczości co przekłada sie na bardzo wysoką jakość produktu końcowego.