Aktywne filtry

Kalandery to urządzenia wykorzystywane zwłaszcza w technikach druku sublimacyjnego oraz druku bezpośredniego na tkaninie. Kalandry służą do przenoszenia wydruków z papieru sublimacyjnego na tkaniny, flagi itp. Innym zastosowaniem jest wspomniany już druk bezpośredni, gdzie do mocowania nadruku bezpośrednio na tkaninie używa się kalandra. Wydruk utrwalany jest pod wpływem zarówno temperatury jak i ciśnienia generowanego przez taśmę kalandra.
Kalandry dzielą się na dwie grupy w zależności od metody nagrzewania bębna. Pierwsze to kalandry ogrzewane nagrzewnicą IR, a drugie to kalandry bębnowe wypełnione olejem. Kalandery wypełnione olejem są najlepszym dostępnym rozwiązaniem, ponieważ równomiernie rozprowadzają temperaturę i utrzymują ją na stałym poziomie.
Zastosowanie intuicyjnego systemu dozowania sprawia, że ​​kalandry są bardzo łatwe w obsłudze i gwarantuje najlepsze rezultaty oraz bardzo wysoką wydajność. Dostępne w naszej ofercie modele umożliwiają montaż stołów zasilających co poszerza gamę obsługiwanych materiałów drukarskich.

Zalety kalandrów:
-intuicyjny panel sterowania
-10-calowy bęben pozwalający uzyskać optymalny czas ekspozycji (np. 70 cm / 30 sek)
-uniwersalne adaptery rdzeniowe
-równomierne rozdzielenie i pokrycie ciepła
-profesjonalny system wałków z pasem transmisyjnym Nomex
-programowalne rozgrzewanie wstępne (np. ustawiane godzinę przed rozpoczęciem dnia)
-dokładne czujniki zapewniające stałą temperaturę w całym procesie przenoszenia
-sublimowane grafiki cechują się trwałością i stabilną, żywą kolorystyką
-opcjonalny stół do wygrzewania wykrojów
-technologia IR (podczerwieni)
-programowalne schładzanie z timerem (pozwoli bez nadzoru schłodzić urządzenie)