LED / UV Stołowe

Plotery Mutoh LED-UV to w pełni ekologiczne japońskie drukarki wielkoformatowe, które nadają się do zadruku szerokiej gamy mediów płaskich.

Filtrowanie

Technologia druku LED UV wnosi do druku cyfrowego zupełnie nowy wymiar! Zastosowania ogranicza jedynie wyobraźnia, na przykład - druk na gadżetach reklamowych, upominkach, foto-gadżetach oraz obiektach 3D. Posłuży też do druku na panelach sterowania, nagrodach, grafikach POS, elementach wyposażenia wnętrz, szkle, zabawkach, opakowaniach i etykietach. Druk na ciemnych, kolorowych lub przezroczystych podłożach. Możliwość tworzenia oszałamiających efektów specjalnych, takich jak specjalne struktury, wytłaczane wzory czy lakier wybiórczy.

DRUKARKI LED UV MUTOH VALUEJET 1638UR / 1638UH


Mutoh ValueJet LED UV to specjalistyczny ploter, drukujący zarówno na materiałach sztywnych jak i elastycznych. Urządzenie oferuje najwyższą jakość zadruku na takich materiałach jak ABS, aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC, szkło. Dzięki zastosowaniu lakieru można dodatkowo uzyskać efekt uszlachetniający.
Drukarka wyposażona jest w energooszczędne, długowieczne lampy LED-UV (czas pracy 14500 godzin), które mają za zadanie światło-utwardzenie atramentu na powierzchni zadrukowywanego przedmiotu. Efektem użycia technologii LED jest zastosowanie niskich temperatur, przez co możliwy jest druk na podłożach wrażliwych na wysoka temperaturę. Ploter cechuje się małym zużyciem energii.
W porównaniu do klasycznego druku UV, proces druku na ploterze Mutoh ValueJet charakteryzuje się brakiem lotnych związków organicznych (0% VOC), brakiem ozonu (ozon free) oraz brakiem zanieczyszczeń powietrza (non-HAP).

Najważniejsze zalety:
• szerokoformatowy druk na materiałach sztywnych i elastycznych
• dodatkowe kolory - biały i lakier - dla uszlachetniania wydruków (np. faktura drewna, lub język Braille'a)
• wydruki gotowe do użycia bezpośrednio po zdjęciu z plotera
• niskie zużycie energii i niska temperatura pracy (druk na wrażliwych materiałach)
• BRAK: lotnych związków, zanieczyszczeń, oparów, rtęci, ołowiu
• dedykowane oprogramowanie

DRUKARKA LED-UV MUTOH PERFORMANCEJET 2508UF


Mutoh PerformanceJet 2508UF to pierwszy, wielkoformatowy flatbed LED-UV o wymiarach 1250 x 2540 mm z ruchomą bramą karetki.
Drukarka łączy w sobie zestaw zaawansowanych funkcji, które maksymalizują wydajność: 4 wysokowydajne głowice drukujące w technologii „grayscale” (zmienna kropla atramentu), nośniki o grubości do 10 cm i maksymalnej gramaturze 50 kg/m², wielostrefowy stół z podsysem (o różnych rozmiarach stref), system pinów pozycjonujących, a także możliwość rozbudowy do 6 głowic drukujących, dzięki czemu wydajność drukarki rośnie wraz z Twoimi potrzebami.
Dzięki zastosowanej technologii UV-LED, Mutoh PerformanceJet 2508UF jest idealnym wyborem, pozwalającym zwiększyć wydajność i zaoferować dostęp wysokomarżowych zleceń z użyciem koloru białego. Jest polecana drukarzom poszukujących wysokiej jakości, precyzji, wartości dodanej, możliwości realizacji specjalnych wydruków, produktywności i pozytywnego wpływu na środowisko.

ZALETY DRUKARKI LED-UV MUTOH PERFORMANCEJET 2508UF
• płaska, stołowa drukarka LED-UV o wymiarach 1250 x 2540 mm
• głowice drukujące w skali szarości (zmienna wielkość kropli)
• grubość mediów do 10 cm
• waga nośnika do 50 kg/m²
• niskie zużycie energii i niskie temperatury, idealne w przypadku materiałów wrażliwych na ciepło
• wielostrefowy stół z podsysem (o różnych rozmiarach stref)
• automatyczny system pinów pozycjonujących do druku wielu formatek i druku dwustronnego
• funkcja odwróconego podsysu dla łatwego pozycjonowania mediów na stole roboczym
• drukowanie bez obramowania od krawędzi do krawędzi nośnika

DRUKARKA MUTOH VALUEJET 1627MH

Mutoh Europe poszerzył swoje portfolio drukarek wielkoformatowych ValueJet o nową serię urządzeń o symbolu „MH”. Dostępny jest już pierwszy model – Mutoh ValueJet 1627MH!
Ploter dzięki całkowicie nowym rozwiązaniom łączy najlepsze cechy ploterów żywicznych i eko-solwentowych oraz ploterów LED. Tak jak w technologii LED-UV umożliwia zadruk różnego rodzaju podłoży. Natomiast w odróżnieniu od niej pozwala zachować fakturę materiału, gdyż atrament wchłania się w podłoże, a nie jest utrwalany na jego powierzchni.
NOWA TECHNOLOGIA

Mutoh ValueJet 1627MH jest 64-calową (1625 mm) hybrydową (rolowo-stołową) drukarką wielkoformatową, wyposażoną w system suszenia gorącym powietrzem na całej szerokości roboczej (tzw. nożem powietrznym – ang. air knife). Dzięki temu i nowym atramentom, wydruki są suche już, kiedy „wychodzą” z drukarki.
Zupełnie nowe atramenty MP-31 na bazie żywicy, umożliwiają bezpośrednie drukowanie na sztywnych i elastycznych podłożach. Mutoh ValueJet 1627MH wyposażony jest w atramenty w kolorach CMYK oraz BIAŁYM.
Symbol „MP” w nazwie atramentów oznacza "Multi-Purpose" (tłum. różne przeznaczenie), co odnosi się do unikalnych możliwości tych atramentów i ich wyjątkowej wszechstronności. Farby umożliwiają bezpośrednie drukowanie na białych, przezroczystych i kolorowych podłożach, w tym na płycie piankowej, tekturze, panelach aluminiowych a nawet na arkuszach akrylowych i sztywnych arkuszach do termoformowania (PCV, PS, PP, APET, PLA). Możliwe jest także drukowanie na białych, kolorowych i przezroczystych podłożach z roli, w tym także na nośnikach wrażliwe na ciepło, foliach termokurczliwych, i materiałach PVC-free nadających się do recyklingu. Farby Mutoh serii MP-31 odznaczają się odpornością na światło UV do 2 lat na zewnątrz bez laminowania. Wszystkie atramenty są pakowane po 500 ml. Warto wspomnieć, że kolor biały jest stale recyrkulowany.
Atramenty MP-31 są również niezwykle rozciągliwe i kurczliwe, dzięki czemu nadają się do zastosowań o dużej rozciągliwości, takich jak aplikacje samochodowe, a także do aplikacji termo / próżniowo i termokurczliwych. Inną wyjątkową cechą atramentów MP-31 jest zachowanie naturalnej tekstury i wyglądu podłoży, w tym na przykład matowego lub błyszczącego wyglądu np. skóry!
DLA KOGO?
Nowe urządzenie znajdzie zastosowanie w drukarniach wielkoformatowych i agencjach reklamowych przy produkcji zarówno wewnętrznych, jak i długotrwałych wydruków zewnętrznych. Znajdzie również zastosowanie przy produkcji krótkoterminowej prototypów opakowań lub niestandardowych etykiet, a także w niskonakładowej grafice termoformowanej.
Mutoh ValueJet serii MH można również wykorzystać do zadań specjalnych, czyli zadruku materiałów których w technologii eko-solwentowej nie można zadrukować. Stanowi więc on alternatywę dla rozwiązań LED-UV.

DRUKARKA Mutoh Smartcolor H


Mutoh Smartcolor H200, F200, F300 i F400 to najnowsze drukarki wielkoformatowego do bezpośredniego zadruku LED-UV.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

• model H200 - wyposażony w pas transmisyjny oraz system rolowy
• modele F200 / F300 / F400 - wyposażone w stały stół (typu flatbed), o szerokości 1.6 m i długości 1.5, 2.5 lub 3.2 m, do zadruku materiałów i przedmiotów o grubości do 24 cm(!) i wadze 100 kg/m²
• mocny i cichy podsys ciśnieniowy
• niezależny, elektroniczny panel sterowania stołem
• świetlna wieża statusu pracy
• czujnik ochrony obwodowej
• oryginalne atramenty Mutoh LED-UV (CMYK, biały, lakier)
• zadruk drewna, kartonów, kamienia, metalu, szkła, ceramiki, skóry...

DRUKARKA EFI Pro 16h


Hybrydowa drukarka EFI Pro 16h została zaprojektowana tak aby zagwarantować szybki zwrot z inwestycji i niskie koszty eksploatacji, nie tracąc przy tym na bezkonkurencyjnej jakości druku i szerokim możliwościom zadruku na różnego rodzaju materiałach.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY
• Hybrydowa platforma do druku na materiałach elastycznych i sztywnych w szerokości do 165 cm i grubości materiału do 5.08 cm
• Nowoczesna i „zielona” technologia LED zapewnia niskie koszty eksploatacji i możliwość druku na różnego rodzaju mediach
• 4 kolory + kolor biały pozwalają na wysokojakościowy druk wielowarstwowy
• Rozdzielczość druku do 1200 x 1200 dpi i 4-stopniowa zmienna kropla (w technologii skali szarości) umożliwia osiągniecie prawie jakości fotograficznej, nasyconych kolorów i gładkich przejść tonalnych
• Rzeczywista prędkość produkcyjna 29 m2/h dla szybkiej realizacji prac
• Dołączone oprogramowanie EFI Fiery proServer Core z technologia przyspieszonego ripowania „FASTRIP”, drukowania na zadanie, drukowania wstępnie zgranych plików z poziomu interfejsu drukarki
MOC „ZIELONEJ” TECHNOLOGII LED
EFI to czołowy producent produkcyjnych, atramentowych drukarek LED. Dzięki technologii utwardzania LED "cool cure" możesz uzyskać „więcej za mniej”. Zwiększ swoje zyski, sprzedając wysokomarżowe produkty premium przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych i wpływu na środowisko:
• Rozszerz gamę obsługiwanych nośników, mając do dyspozycji zarówno niedrogie materiały jak i materiały premium
• Wydłuż czas pracy i produktywność dzięki możliwości szybkiego startu i zakończenia pracy oraz łatwiejszej konserwacji
• Zmniejsz koszty operacyjne przy mniejszym zużyciu energii i mniejszej ilości części eksploatacyjnych
• Zredukuj straty przy jednolitej kolorystyce i prostej obsłudze
• Spełnij wymagania klientów dotyczące bardziej ekologicznego rozwiązania druku z niskimi LZO, niższym zużyciu energii oraz mniejszej ilości odpadów i materiałów eksploatacyjnych

DRUKARKA EFI PRO 24f


Flatbed LED EFITM Pro 24f da Ci ogromną przewagę nad konkurencją. Zawiera potężne funkcje: „zieloną” technologie LED, zmienną wielkość kropli (w skali szarości) czy też zaawansowaną konstrukcję ze stołem z wielostrefowym podsysem.
Drukarka wielkoformatowa EFITM Pro 24f zapewnia doskonałą jakość obrazów i szeroki gamut barw podczas druku produkcyjnego. Gwarantuje także zoptymalizowane zużycie atramentu i możliwość realizacji zadań nietypowych.

Najważniejsze cechy
• Flatbed z ruchomą bramą i karetką. Stół roboczy o wymiarach 1,20 m x 2,40 m z wielostrefowym podsysem, trzymającym nośnik nieruchomo na płaskiej powierzchni. Dokładny zadruk nawet na wielu różnych formatkach
• Cztery kolory + dwa kanały koloru białego, jednoprzebiegowy druk wielowarstwowy
• Możliwość drukowania w skali szarości dla uzyskania wysokiej jakości apli i przejść tonalnych
• Technologia LED zapewniająca mniejsze zużycie energii, mniej odpadów i druk na cienkich podłoża
• Cztery wybierane przez użytkownika strefy podsysu zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do najczęściej używanych rozmiarów nośników bez maskowania, zapewniając skuteczne przytrzymywanie, niezamierzony ruch mediów i łatwe przejścia pomiędzy pracami
• Łatwe drukowanie od krawędzi do krawędzi, skracające czas wykańczania grafik
• Funkcja „Multiboard” - jednoczesny zadruk płyt o różnych rozmiarach
• Oprogramowanie EFI Fiery® proServer Core z technologia przyspieszonego ripowania „FAST RIP”, drukowania na zadanie, drukowania wstępnie zgranych plików z poziomu interfejsu drukarki
• Idealny do drukowania wysokiej jakości aplikacji: klasyczne nośniki, grafiki lentykularne, opakowania, POS/POP, dekoracje, „egzotyczne” materiały, nośniki o nieregularnym kształcie i wiele innych...

DRUKARKA EFI PRO 30f


EFI PRO 30f to "pełno-wymiarowa", przemysłowa drukarka LED-UV ze stołem roboczym w rozmiarze 3.05 x 2.05 metra. W EFI PRO 30f zastosowano szereg najnowocześniejszych na rynku rozwiązań technologicznych.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PLOTER (DRUKARKĘ) LED-UV - EFI PRO 30F
• ekologiczna technologia druku LED, pozwalająca na zadruk bezpośredni szerokiego portfolio materiałów sztywnych i elastycznych: papiery, tektura, drewno, szkło, kamień, tworzywa i wiele innych, także wrażliwych na wysoką temperaturę
• stół z 6 strefami podsysu, pozwalającymi zadruk różnej wielkości formatek (multiboard) bez potrzeby maskowania
• druk różnych lub takich samych grafik na wielu formatkach jednocześnie (także różnego rozmiaru)
• przemysłowa konstrukcja: precyzja i niezawodność dzięki zastosowaniu napędu liniowego zamiast paska zębatego, regulowanej płaskości stołu +/- 50 mikronów, większej ilości komór próżniowych, które przekładają się na większą kontrolę i mniejszy pobór mocy
• możliwość zadruku materiału od krawędzi do krawędzi
• stół o wymiarach 3.05 x 2.05 pozwoli zadrukować największe dostępne płyty na rynku
• zadruk materiałów i przedmiotów o grubości do 10 cm
• dzięki podwójnej konfiguracji CMYK oraz 4 kanałom druku BIAŁYM atramentem osiągamy niezwykłą produktywność, prędkość i jakość wydruków, a także doskonałe krycie i saturację koloru białego
• 12 głowic grayscalowych (zmienna wielkość kropli atramentu) umożliwiających szybki wydruk grafik o dużej złożoności szczegółów w jakości fotograficznej jak i wielkich, jednokolorowych apli
• druk szerokiego spektrum aplikacji: klasycznych grafik (reklamy, szyldy, opakowania, grafiki targowe, wyposażenie sklepów, dekoracje), grafik lentykularnych, nośników o nieregularnym kształcie, ciężkich materiałów, "egzotycznych" materiałów, itd.
• druk w rozdzielczości 1200 dpi, umożliwiającej osiągnięcie fotograficznej jakości druku drobnej czcionki oraz nasyconych kolorów
• autorskie, światowej klasy oprogramowaniu EFI Fiery proServer Core z technologią przyspieszonego ripowania „FASTRIP”, drukowaniu na żądanie, drukowaniu wstępnie zgranych plików z poziomu interfejsu drukarki, i setkom innych funkcji i udogodnień
• maksymalna prędkość produkcyjna do 198 m²/h (bez paskowania)
• funkcja pominięcia obszarów bez grafiki (skip white) zwiększającej wydajność plotera
• możliwości wejścia w nowy segment wysokomarżowego biznesu i zastosowania technologii druku w wielu branżach
• szybki zwrot inwestycji i niskie koszty druku i użytkowania