Katalog IKONOS 2018 (materiały i atramenty) pdf

Ostatnie promocje

Najnowsze katalogi

W maju 1993 roku powstała nasza firma - Atrium Centrum Ploterowe. Nazwa wyraźnie wskazywała na profil działalności. I tak też zostało do dziś...

W ciągu 22 lat staliśmy się czołowym dostawcą maszyn i materiałów do druku wielkoformatowego. Początki działalności związane były z ploterami tnącymi. Rozwój branży reklamowej pozwolił rozbudować nam ofertę firmy. W połowie lat 90-tych pojawiły się w sprzedaży pierwsze plotery drukujące, które wciąż cieszą się wielką popularnością i są jednymi z najważniejszych produktów oferowanych przez Atrium.

Nasza firma od początku jest związana z japońsko-belgijskim producentem ploterów - firmą Mutoh, której od 21 lat jesteśmy wyłącznym dystrybutorem. Następnie zostaliśmy dystrybutorem znanych urządzeń takich jak: plotery solwentowe firmy DGI oraz laminarek RSC i Kala, ploterów tnących Summa. Ostatnio rozszerzyliśmy ofertę o urządzenia Screen, KeenCut, Crest, Jetrix, RollsRoller, V-Sign, itd. Mamy za sobą już klika tysięcy instalacji, co świadczy o naszym ogromnym doświadczeniu i profesjonalizmie.

Drugą bardzo ważną częścią działalności jest dystrybucja materiałów eksploatacyjnych do druku wielkoformatowego. Są to m.in. atramenty, banery, folie, siatki, papiery, itd. Nasi przeszkoleni doradcy służą wszelką pomocą w zakresie tworzenia i doboru profili kolorystycznych. W ramach naszej firmy działa także profesjonalny, mobilny, certyfikowany serwis ploterów, który wykonuje przeglądy, naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne - wszystko zgodnie z procedurami producentów sprzętu.

W 2007 roku firma przeniosła się do nowej siedziby przy ulicy Gosławickiej w Opolu. W budynku o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych znajdują się przestronne biura, sale prezentacyjne i szkoleniowe, magazyny oraz ostatnio - linia produkcyjna. Produkowane w Opolu wysokiej jakości powlekane media do druku solwentowego przeznaczone są do profesjonalnych systemów wystawienniczych, POS, standów, pop-upów, roll-upów, lightboxów, itd. Dwa z produkowanych materiałów: Ikonos Smart oraz folia samoprzylepna Ikonos Profiflex Pro zdobyły Złote Medale MTP. Tym samym tytułem została nagrodzona drukarka Mutoh ValueJet, technologia Mutoh Intelligent Interweaving.

Innymi ważnymi nagrodami są „Korony Reklamy”, „Diamenty” magazynu Forbes, certyfikat „Przejrzysta firma” Dun & Bradstreet oraz „Gazele Biznesu” przyznawane przez Puls Biznesu i Coface. Tytuły te potwierdzają fakt spełnienia przez Atrium bardzo rygorystycznych kryteriów takich jak: dobre wyniki finansowe, solidność, uczciwość w biznesie oraz profesjonalizm. Potwierdzeniem wysokich standardów jest wdrożony w naszej firmie system zarządzania jakością ISO 9001:2008.

Obecnie Atrium zatrudnia ponad 100 pracowników. Główna siedziba firmy znajduje się w Opolu. Do dyspozycji naszych klientów pozostają także oddziały: w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie. Nie tylko tam można liczyć na naszą pomoc, gdyż nasi specjaliści dojeżdżają osobiście do każdego klienta. Jesteśmy obecni na wszystkich liczących się targach reklamowych i poligraficznych w Polsce, a także za granicą. Regularnie organizujemy dla Państwa seminaria w różnych regionach kraju jak i szkolenia techniczne w naszym centrum w Opolu.

Do Państwa dyspozycji 24/7 jest także ninejsza platforma B2B.